27 maja 2020

Transmisja na żywo „pielgrzymki” Mniejszości Narodowych i Etnicznych – 7 czerwca 2020 r.

Jak co roku, w pierwszą niedzielę czerwca odbywała się pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych, która oficjalnie na Górze Świętej Anny rozpoczynała ciąg pielgrzymek do Barda Śląskiego, Wambierzyc, Zlatych Hor oraz do Trzebnicy. Pielgrzymki te już od lat organizują duszpasterzy z Diecezji opolskiej i wrocławskiej Mniejszości Narodowych wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

W minionym roku mieliśmy zaszczyt świętować trzydziestą rocznicę ponownego wprowadzenia w diecezji Opolskiej języka niemieckiego do liturgii. W obecnym roku, z powodu pandemii, nie możemy licznie spotkać się po raz 25 przy Grocie Lurdzkiej na Górze św. Anny, dlatego pragniemy Państwa poinformować, że 7 czerwca 2020 r. o godz. 9.00 na antenie TVP 3 Opole i poprzez internet (Media VdG) będzie transmitowana msza św. z Katedry Opolskiej, którą odprawi opolski biskup Andrzej Czaja.

Serdecznie zapraszamy na świętowanie razem z nami religijnej uroczystości!

Suma transmitowana będzie 7 czerwca 2020 r. o godz. 9.00 na żywo z kanału na YouTube Wochenblatt.pl: https://www.youtube.com/watch?v=C5Nrn-MozXk