27 lutego 2022

Podpis zdjęcia: Plakat akcji BJDMu, Autor: BJDM

Miejsce wydarzenia: Opole

Data spotkania: 25/02/2022 - 30/04/2022

Autor: BJDM

„Wielkie Ślizganie” – Zbiórka artykułów higienicznych dla domów dziecka

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM) tradycyjnie na początku nowego roku rozpoczyna planowanie największej akcji charytatywnej młodzieży mniejszości niemieckiej w Polsce. W tym roku odbędzie się już szesnasta edycja „Wielkiego Ślizgania” pod hasłem „Wielkie Ślizganie – czas na pomaganie”.

09 kwietnia 2022 r., po rocznej przymusowej przerwie spowodowanej pandemią, znów nadejdzie ten dzień. Na lodowisku Toropol w Opolu setki dzieci, młodzieży i dorosłych będą jeździć na łyżwach, a przy okazji zrobią coś dobrego. W ramach projektu organizowanego przez BJDM przez cały dzień będzie można jeździć za „przysłowiową” złotówkę. Jak co roku, zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel – na rzecz chorego dziecka wywodzącego się z mniejszości niemieckiej. Oprócz dostępu do lodowiska w dniu realizacji projektu zostanie zaoferowany bogaty program. BJDM stara się zapewnić dzieciom i młodzieży z domów dziecka na Opolszczyźnie ciekawy i niezapomniany dzień.

Zbiórka artykułów higienicznych startowała!

Oprócz zbierania datków i odwiedzin „Wielkiego Ślizgania” przez domy dziecka, jest jeszcze jedna akcja młodzieży Mniejszości Niemieckiej. BJDM regularnie inicjuje zbiórkę artykułów higienicznych na kilka tygodni przed właściwą akcją charytatywną, w której uczestniczą głównie Koła DFK i szkoły z okolicy. Co roku zbierana jest duża ilość darów – od mydeł, szamponów, środków czystości po artykuły medyczne. Artykuły higieniczne, a także datki na ich zakup BJDM zbiera w siedzibie w Opolu do końca kwietnia, a następnie w maju zawozi je do domów dziecka, gdzie są chętnie przyjmowane i pomagają bezpośrednio na miejscu.

WSPIERAJMY I POMAGAJMY!