26 maja 2022

Podpis zdjęcia: Plakat projektu IDW, Autor: BJDM

Miejsce wydarzenia: Bratysława

Data spotkania: 24/06/2022 - 27/06/2022

Autor: D. Duda / BJDM

Międzynarodowe warsztaty eco-thinking w Bratysławie

Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa), wraz ze swoimi menedżerami ds. kultury w Polsce, Czechach i Słowacji, zaprasza na międzynarodowy projekt wymiany młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

Projekt „Internationale Denkwerkstatt: Nachhaltigkeit” odbędzie się między 24 (dzień przyjazdu) a 27 czerwca (dzień wyjazdu) w Bratysławie.

W trakcie warsztatów uczestnicy z Polski, Czech i Słowacji spotkają się, aby zająć się problematyką zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. Podczas wspólnych warsztatów uczestnicy będą mieli również możliwość nawiązywania kontaktów w celu wzmocnienia współpracy transgranicznej, a co więcej, spojrzenia na Mniejszość Niemiecką z perspektywy globalnej.

Przesłaniem warsztatów ma być zwiększenie świadomości członków mniejszości niemieckiej w tematach zrównoważonego rozwoju, zmian klimatycznych i sprawiedliwości klimatycznej. Projekt ma ponadto służyć długofalowo podnoszeniu świadomości młodych ludzi w zakresie ich zaangażowania na rzecz Mniejszości Niemieckiej, również w kontekście zapobiegania katastrofom klimatycznym.

Zaproszonych jest łącznie 30 uczestników w przedziale wiekowym 16-21 lat, związanych z Mniejszością Niemiecką.

Program składa się z części teoretycznej oraz praktycznej w formie warsztatów kształtujących umiejętności metodologiczne i merytoryczne w zakresie różnych aspektów dotyczących ochrony środowiska (sprawiedliwość klimatyczna, zrównoważony rozwój, fast fashion).

Podczas warsztatów uczestnicy będą współpracować w grupach; na koniec wszystkie grupy podzielą się swoimi wnioskami. Język warsztatów: niemiecki.
Zgłoszenia: Młodzież może zgłaszać się do 29 maja b. r.

Wszelkie informacje o projekcie, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://bjdm.eu/de/2022/05/17/miedzynarodowe-warsztaty-eco-thinking/.