26 stycznia 2023

Projekt dla młodzieży mniejszości niemieckiej ELOm

Jako wspólnota Mniejszość Niemieckiej w Polsce rozpoczęliśmy kolejny rok kalendarzowy. Zewsząd docierają do nas informacje o kryzysie, trudnościach i wyzwaniach jakie stawia przed nami nowa rzeczywistość. Dlatego tym bardziej wdzięczni jesteśmy za to, że organizacje, takie jak Wasza nie poddają się i nadal krzewią i wzmacniają proaktywne postawy wobec rzeczywistości. Tak ważne jest przecież współdziałanie, wspieranie młodych i aktywnych członków mniejszości niemieckiej. Państwa organizacja robi to z pełnym zaangażowaniem i my jako realizator projektów młodzieżowych czujemy to wsparcie na każdym kroku. Naszym wspólnym celem jest inwestowanie w młodych liderów, którzy realizować będą misję rozwijania społeczności mniejszości niemieckiej, pielęgnowania tradycji i dbania o to, aby język niemiecki pozostał żywy. Dziękujemy, że możemy tę misję realizować razem.

W imieniu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej chcemy zachęcić Państwa do współpracy oraz rozpowszechnienia informacji na temat naszego sztandarowego projektu, jakim jest ELOm.

ELOm – Elementarz Lidera Organizacji MN, czyli całoroczne szkolenie dla młodzieży mniejszości niemieckiej w wieku od 15 do 20 lat, mające na celu rozwój kompetencji z zakresu zarządzania i organizacji projektów. Udział w projekcie stwarza młodym ludziom możliwość trenowania umiejętności niezbędnych do skutecznej realizacji wszelkich działań na rzecz młodzieży i społeczności mniejszości niemieckiej w Polsce.

Szkolenie obejmuje:

  • 4 zjazdy szkoleniowe w dniach 21-23.04.2023, 24-28.06.2023, 08-10.09.2023 i 03-05.11.2023
  • gala podsumująca w dniach 18.11 – 19.11.2023

Oferujemy: Nocleg, wyżywienie, transport oraz koszty z realizacją programu, Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności
Inwestycja: 100,00 PLN za cały program
Zgłoszenia: do 10 marca, szczegóły na www.facebook.com/ELOmHaus

W tym roku planujemy wprowadzić do projektu innowację, która będzie polegała na tym, że chętni uczestnicy projektu będą mogli odbyć 10 – godzinne bezpłatne praktyki w wybranej organizacji mniejszości niemieckiej. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani przyjęciem młodzieżowego lidera – praktykanta, prosimy o informację.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji mailowo: paulina.pieter@haus.pl jak i telefonicznie pod numerem tel. 77 407 95 22

Pobierz pliki

ELOm ulotka