17 maja 2024

Eurowybory: Łukasz Kohut z oficjalnym poparciem mniejszości niemieckiej

9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, ubiega się o ponowny wybór startując z listy Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim.

Prezydium Zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Woj. Śląskiego, po otrzymaniu prośby o oficjalne poparcie, spotkało się z europosłem 14 maja 2024 roku w siedzibie DFK Oddział Gliwice:

„Po dobrej i rzeczowej rozmowie postanowiliśmy takiego poparcia udzielić. Pana Kohuta znamy już od wielu lat. Był często obecny na różnych inicjatywach realizowanych w naszym regionie, uczestniczył też regularnie w organizowanych przez nas rocznicowych upamiętnieniach. Wspierał proces legislacyjny inicjatywy MSPI, mającej na celu wprowadzenie na poziomie Unii Europejskiej regulacji prawnych, w celu ochrony mniejszości narodowych i językowych, gdzie w zbieraniu podpisów pod listami poparcia dla tego projektu zebrano w Polsce ponad 27.000 podpisów, z czego 10.000 w naszym DFK Schlesien, a w całej Europie ponad milion. Był również zaangażowany w działania mające na celu zakończenie, wprowadzonej w roku 2022 przez rząd zjednoczonej prawicy, dyskryminacji dzieci mniejszości niemieckiej.

Życzymy Panu Łukaszowi Kohut ponownego wyboru i zachęcamy naszych członków i sympatyków do oddania na niego głosu w nadchodzących wyborach. Niech to będzie głos naszego regionu w Parlamencie Europejskim.